FAQ

Czy zakupy w uni-max są bezpieczne?

Zakupów w uni-max nie musisz się bać!

Za ich bezpieczny przebieg odpowiada organizacja APEK, która co roku sprawdza, czy są dotrzymywane wszystkie prawa i obowiązki wobec klientów, oraz kontroluje, czy treść naszych stron jest zgodna z legislatywą. Oprócz tego testuje jakość zakupów.

APEK Certifikovaný obchod (certyfikowany sklep) to znak zaufania który organizacja przydziela od 1999 roku.

Jak co roku również w tym roku pomyślnie spełniliśmy wszystkie warunku i posiadamy certyfikat APEK, który gwarantuje bezpieczne zakupy.

Kiedy towar zostanie doręczony?

Staramy się, abyś mógł cię cieszyć naszym towarem jak najszybciej. Standardowy termin dostawy wynosi 2 dni robocze w kraju i 3-5 dni roboczych w razie wysyłki za granicę.

Starannie pilnujemy naszych zasobów magazynowych, analizujemy je i dostosowujemy tak, aby wszystko było zawsze do dyspozycji. Pomimo tego nasi dostawcy niestety nie zawsze są w stanie dostarczyć towar do naszego magazynu w wymaganym terminie i w wystarczającej ilości.

Nasz system jest jednak nastawiony tak, aby podczas zamawiania informował kupującego o aktualnej dostępności towaru, lub o zakładanym terminie dostawy. Informacje te są dostępne dla każdego produktu.

Jakie mam możliwości doręczenia?

Towar możesz odebrać osobiście lub go doręczymy.

W zależności od wagi i wymiarów przesyłki automatycznie zalecimy możliwe sposoby doręczenia/ odbioru towaru. Szczególnie klientom z daleka zalecamy zlecenie doręczenia towaru - ze względu na gęsty ruch zaoszczędzisz czas i koszty.

W razie odbioru osobistego trzeba prawidłowo dobrać wielkość i pojemność pojazdu.

Do doręczenia towaru możesz skorzystać z usług wielu doręczycieli. Chodzi o Pocztę Czeską, PPL i Multimex.

Poczta Czeska doręcza towary do wagi 30 kg, za taką samą cenę oferuje swoje usługi firma PPL, która ma limit wagowy 50 kg. Obie firmy wymagają zapakowania towaru do jednej przesyłki o standaryzowanych wymiarach (suma trzech boków nie może przekroczyć 200 cm). W przypadku, kiedy Twoje zamówienie będzie zawierać niestandardowe produkty ze względu na objętość lub nieregularny kształt, zalecamy skorzystanie z usług firmy Multimex.

Jak bezpiecznie zapłacić za towar?

Oferujemy kilka możliwości, jak bezpiecznie zapłacić za towar.

Pobranie

Za towar można zapłacić gotówką przy odbiorze od przewoźnika. Uwaga! W wyjątkowych przypadkach i w razie specyficznych produktów możemy żądać zapłacenia zaliczki z góry.

Przelew bankowy

Po przetworzeniu zamówienia w naszym systemie wewnętrznym zazwyczaj w horyzoncie czterech dni roboczych poślemy e-mailem tzw. kartę zaliczkową. Na karcie zaliczkowej jest podany numer rachunku i numer zmienny płatności. Zamówienie zostanie wysłane najwcześniej po wpłynięciu wpłaty na konto naszej firmy.

PayPal

PayPal to internetowy system płatności. Umożliwia dokonywanie przelewów pomiędzy rachunkami, które zawierają niepowtarzalny adres e-mail. Zamówienie zostanie wyekspediowane po wpłynięciu płatności na rachunek naszej firmy.

Płatność on-line kartą

Aby skorzystać z tej opcji płatności, należy dysponować ważną kartą płatniczą VISA, Maestro lub MasterCard z możliwością dokonywania transakcji internetowych. Dokonywanie płatności jest całkowicie bezpieczne, korzystamy z systemu zabezpieczeń 3D Secure GP Webpay. Zamówienie zostanie wyekspediowane najwcześniej po realizacji płatności, zazwyczaj w następnym dniu roboczym.