Kategoria

Mierniki laserowe

Mierzenie w niemal każdej dziedzinie ludzkiej działalności jest coraz ważniejsze i wymaga coraz dokładniejszych wyników. W miarę wzrostu tempa i konieczności dokładniejszego mierzenia powstaje potrzeba stosowania metod mierzenia, które będą zapewniać jak najdokładniejsze wyniki w jak najkrótszym czasie. Więcej

1.jpgTe warunki doskonale spełniają laserowe mierniki i niwelatory. Dokładność ich promieni jest rzędu dziesiątych części milimetra na odległość większą niż 10 metrów. Mierniki bardzo szybko ustawia się w potrzebnej płaszczyźnie i są w stanie rozpocząć mierzenie w ciągu kilku sekund.

2.jpgMierniki laserowe znajdują zastosowanie na pewno tam, gdzie mierzy się na większe odległości, to znaczy na przykład w budownictwie. Dzięki dostępności i uniwersalności zastosowań te wcześniej czysto profesjonalne przyrządy szybko przenikają również do małych rzemieślników lub do warsztatów majsterkowiczów.

3.jpgDo niwelacji najczęściej są używane lasery krzyżowe, które są w stanie pokryć mierzoną przestrzeń dwiema lub trzeba precyzyjnymi prostopadłymi. Są stosowane zwłaszcza na budowach, podczas prac wykopowych, układania posadzek, itp.

Lasery rotacyjne umożliwiają przeniesienie płaszczyzny poziomej w przestrzeni po obwodzie całych 365°. Można tak przenosić na przykład wysokość otworów budowlanych, schodów, obrazów lub półek w pomieszczeniu, itd.

4.jpgSpecjalne niwelatory laserowe są konstruowane wprost do jednego celu. Przykładem może być laserowy niwelator podłogowy, który wykryje jakąkolwiek nierówność w płaszczyźnie podłogi.

6.jpgDo podstawowego wyposażenia laserowej techniki pomiarowej należą statywy. Przyrządu pomiarowego można w pomieszczeniu użyć na zdefiniowanej wysokości, łatwo go wypoziomować a potem już tylko rysować znaki niwelacyjne, lub od razu pracować według widocznych linii lasera.

W naszym sklepie kupisz mierniki firmy Bosch w profesjonalnej jakości, oraz tańsze i przy tym wciąż praktyczne lasery Extol Premium.

Wybrane produkty