Kategoria

Naprawy hamulców

Częścią pojazdu, która musi być zawsze niezawodna, są hamulce. Nic innego nie musi działać, ale hamulce muszą być zawsze sprawne. A kiedy nie są, może się to skończyć bardzo źle.

Ściągacz bębnów hamulcowych z 5 śrubamiDlatego o hamulce trzeba dbać najwięcej ze wszystkich części pojazdu. Czy samochód posiada tylko tarczowe, czy też tarczowe i bębnowe hamulce, mamy do ich naprawy narzędzia, przyrządy i zestawy.

Hamulce bębnowe są co prawda mniej skuteczne, niż tarczowe, ale dzięki prostej konstrukcji mają minimalne wymagania co do utrzymania. A ponieważ są w przeważającej większości instalowane na tylnej osi, która jest mniej obciążania siłami hamowania, okładziny hamulcowe hamulców bębnowych mają dłuższą żywotność. Pomimo to nie opłaca się zaniedbywanie utrzymania hamulców bębnowych. Wybierz z naszej oferty przyrządPrzyrząd do wymiany klocków hamulcowych lub zestaw do demontażu bębnów.

Okładzina hamulcowa jest zużywającą się częścią każdego hamulca. Po kilku tysiącach kilometrów jest konieczne jej kontrolowanie a wcześniej czy później (w zależności od sposobu jazdy) przyjdzie czas na wymianę klocków lub szczęk. Do wymiany klocków hamulcowych mamy szereg użytecznych narzędzi, które ułatwią wymianę lub inny serwis klocków hamulcowych.

Zestaw do wymiany płynu hamulcowego ONE-MAN2Podobnie jak konieczność wymiany klocków hamulcowych, również płyn hamulcowy ma ograniczony czas ekspiracji. Owszem okładziny hamulcowe zużywają się tylko podczas hamowania, to znaczy pojazd musi jeździć i połykać kilometry, natomiast płyn starzeje się również wtedy, kiedy pojazd stoi i nigdzie nie jedzie. Absorbuje wilgoć z powietrza i po dwóch latach nadaje się do wymiany, nawet gdyby samochód całe dwa lata stał w garażu. Do jego wymiany na rynku istnieją dziesiątku produktów. Zapewniają bezpieczne odessanie starego płynu, automatyczne uzupełnianie płynu nowego w procesie odpowietrzania układu, lub produkty ułatwiające procesZacisk do blokowania cylinderków hamulcowych 4 szt. odpowietrzania.

Serwis hamulców jest to praca w przestrzeni nadkola, do której dostęp uzyskuje się tylko po zdemontowaniu koła. W każdym razie jest to ciasne miejsce i mechanikowi zawsze odpowiada, kiedy jakąś czynność może sobie chociaż trochę ułatwić. Do tego dobrze służą specjalne kleszcze, ściski, itd. A takich pomocników mamy cały jeden dział.

Zwłaszcza serwisy i warsztaty garażowe będą interesować specjalne zestawy do napraw przewodów hamulcowych. Często trzeba rurkę ukształtować i skrócić tak, aby dokładnie odpowiadała konkretnemu miejscu konkretnego Zestaw do obróbki rurek hamulcowych HS3115pojazdu. Na końcach rurek można tymi zestawami tworzyć końcówki. Zestawy umożliwiają wytworzenie rurki hamulcowej, której w oryginale nie można już kupić i nadają się też do przewodów sprzęgła hydraulicznego lub klimatyzacji.

Po prostu z narzędziem i przyrządami z uni-maxu można zapewnić, aby również w naszym samochodzie hamulce były najbardziej niezawodną częścią.


Wybrane produkty