Kategoria

Naprawy silnika

Nie na darmo mówi się, że silnik jest sercem samochodu. Rzeczywiście, jeżeli zepsuje się silnik, staje się z samochodu tylko pSzczypce do pierścieni tłokowych MINIrzyjemne i wygodne schronienie przed złą pogodą. Po prostu pierwsze w samochodzie muszą działać hamulce, a potem zaraz za nimi silnik.

Silniki, tak samo jak całe samochody, są coraz bardziej złożone, ale wciąż służą do tego samego celu – wytwarzania momentu obrotowego. Niech silnik ma nawet 100 jednostek sterujących, 4 turbosprężarki, zapłon sterowany najnowocześniejszym procesorem, wciąż jego praca polega na obracaniu wałemPrzyrząd do ściskania sprężyn zaworów korbowym.

W naszym sklepie można znaleźć różne zestawy i przyrządy do naprawy jednostek napędowych pojazdów. Samą podstawą silnika spalinowego są cylindry i rozrząd. W tym dziale znajdziemy zwłaszcza przyrządy do demontażu i montażu sprężyn zaworów, zestawy do naprawy zaworów, ich szlifowania i szlifowania gniazd zaworów. Są tu też przyrządy do montażu pierścieni tłokowych i różne przyrządy do honowania, zapewniające wygładzenie ściany cylindra po szlifie.

Klucz do luzowania paliwomierza i pompyAby silnik mógł pracować, jest konieczne jego zaopatrywanie w paliwo. Również do układu paliwowego mamy wielu użytecznych pomocników. Od zbiornika paliwa, poprzez przewody paliwowe, aż po dysze wtryskowe do różnych systemów czołowych marek.

W dziale napraw sprzęgła można znaleźć wiele przyrządów do centrowania sprzęgieł różnych typówPrzyrząd do montażu sprzęgła i wersji. Są tu też narzędzie do ich demontażu i ponownego montażu do silnika. Z tymi przyrządami można zaoszczędzić dużo czasu i mozolnych czynności, które czekają na wszystkich, którzy sprzęgło naprawiają bez specjalnych przyrządów.

Kątomierz klucza dynamometrycznegoCzy silnik spalinowy spala benzynę, czy też olej napędowy, zawsze każdy jego cylinder posiada świecę – zapłonową lub żarową. A oba typy świeci silnika mogą pięknie dokuczyć mechanikowi. Mogą zapiec się w otworze głowicy, może uszkodzić się gwint, do którego się je wkręca, lub po prostu tylko potrzebujemy świecę wymontować i wymienić, ale nie mamy tego właściwego klucza. We wszystkich tych przypadkach pomoże nasz sklep i dział Świece.Zestaw kluczy do świec żarowych

Kiedy trzeba rozebrać rozrząd, przydadzą się narzędzia, które pomogą w jego prawidłowym zestawieniu. U nas można znaleźć przyrząd do unieruchamiania kół rozrządu, kątomierze regulacyjne, przyrządy do demontażu i montażu paska i mierzenia jego naciągu.

Zestaw do serwisu silników Audi i VWRadość sprawią też specjalne zestawy przeznaczone do różnych typów silników i osprzętu silnika, różnych producentów, lub specjalne narzędzia, których warsztaty potrzebują do napraw. To wszystko w działach Zestawy i Akcesoria.


Wybrane produkty