Sprężarki, rozprowadzenia sprężonego powietrza, uzdatnianie sprężonego powietrza – to wszystko nabywamy, abyśmy mogli korzystać z narzędzi pneumatycznych. Więcej

Szlifierki pneumatyczneAle po co używać narzędzi pneumatycznych, kiedy każde takie narzędzie ma odpowiednik wśród narzędzi elektrycznych? Powodów jest kilka, a poza tym każdy typ narzędzia może mieć inne zalety wynikające z napędu sprężonym powietrzem.

Czasem zaletą jest niska masa dzięki Zvýhodněné sady (Zestawy preferencyjne)nieobecności silnika elektrycznego w narzędziu. Gdzie indziej zaletą jest niezależność od dostępu do energii elektrycznej. W innych aplikacjach po prostu narzędzie pneumatyczne jest efektywniejsze niż elektryczne - z zachowaniem zgodnych wymiarów. Dużą zaletą jest też brak iskier w napędzie narzędzi pneumatycznych, lub twardego rozruchu. Ewidentny jest też fakt, że narzędzia pneumatyczne bywają znacznie tańsze, niż ich elektryczne odpowiedniki , oraz dużo łatwiejsze do utrzymania.

Pistolety do przedmuchiwania i do pompowania kół (hustiče)Wadą jest, oczywiście, potrzeba posiadania też źródła sprężonego powietrza, a w przypadku narzędzi z więk szym zużyciem powietrza trzeba mień sprężarkę o dużej wydajności i z dużym zbiornikiem powietrza.


Wybrane produkty