SZEROKI ASORTYMENT PO BEZKONKURENCYJNYCH CENACH Więcej

Wysoka jakość narzędzi HC nie ulega wątpliwości – dlatego Twoja inwestycja w te narzędzia jest zabezpieczona przez trzyletnią gwarancję.Powiązanie z zakładem produkcyjnym pozwala nam zaoferować bardzo korzystne ceny – wiele narzędzi jest do dyspozycji w cenie około 200 CZK
W przypadku znacznej liczby narzędzi jest dodatkowo do dyspozycji nasz program serwisowy, który gwarantuje bardzo korzystną wymianę zużytych lub uszkodzonych narzędzi po atrakcyjnych cenach (wymieniamy narzędzia na nowe a nie na narzędzia regenerowane).

Tabela przeliczeniowa


Konstrukcja korpusu narzędzia wykonana jest z uwzględnieniem zabezpieczenia przed przeciwuderzeniem - bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu.


W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa - oraz dla większej dokładności - zalecamy zwłaszcza w przypadku narzędzi o większej średnicy zastosowanie stołu do frezowania. Zapewnia on bezpieczne prowadzenie materiału - podobnie jak w przypadku frezarki dolnowrzecionowej.

Półwyrób: Narzędzia wysokiej klasy produkujemy z materiału dobrej jakości - korpusy narzędzi produkujemy wyłącznie z prętów stalowych wysokiej klasy a nie z odlewów. Wysokiej jakości stal oraz precyzyjna obróbka termiczna zadowolą każdego stolarza.

TOCZENIE: Pierwszą operacją jest toczenie CNC. Wyjątkowa dokładność obróbki gwarantuje doskonałe wyważenie narzędzia. Podczas tej operacji wykonywane jest wgłębienie centrujące, które służy do dokładnego mocowania przy kolejnych operacjach.

FREZOWANIE: Po wytoczeniu kształtu narzędzia na maszynie CNC frezuje się rowki na ostrza. Zastosowanie maszyny CNC jest gwarancją wielkiej dokładności kształtu i rozmiaru.

LUTOWANIE: Podczas lutowania ostrzy z węglika spiekanego stosujemy ogrzewanie indukcyjne - ponieważ dzięki temu możemy łatwo kontrolować temperaturę. Jako lut stosujemy srebro ze względu na jego niską temperaturę topnienia, która nie zagraża korpusowi narzędzia ani płytce ostrza. W ten sposób osiągamy wytrzymałość niezbędną do profesjonalnego stosowania narzędzi HC. Po lutowaniu narzędzia są normalizacyjnie wyżarzane w celu usunięcia naprężeń powstałych podczas "twardego" lutowania.

LAKIEROWANIE: Narzędzia HC lakierowane są specjalnym lakierem o podwyższonej wytrzymałości cieplnej i nieklejącej powierzchni. Ten typ farby charakteryzuje się dobrą przyczepnością i bardzo gładką powierzchnią.

SZLIFOWANIE

GOTOWE NARZĘDZIE


Wysięg ostrza i szczelina zębowa zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pozostawiały dostatecznie dużo miejsca do szybkiego odprowadzania drzazg z miejsca cięcia - nie dochodzi więc do zablokowania narzędzia i palenia.Wysięg ostrza wynosi około 1,0 - 1,1 mm w zależności od średnicy cięcia. Konstrukcja wykonana jest z uwzględnieniem zabezpieczenia przed odbiciem.

Prawidłowy wybór kąta czoła gwarantuje czyste i gładkie skrawanie, prawidłowo wybrany kąt grzbietu wpływa na niski opór pracy narzędzia. Do frezów prostych stosujemy większy kąt grzbietu, dzięki czemu uzyskujemy ostrzejsze ostrze.PARAMETRY: D=średnica robocza narzędzia, d=średnica mocowania (trzpień), L=długość ostrza, R=promień, B=średnica łożyska, H=wysokość ostrza nad obwodem łożyska.


Polecamy także


Wybrane produkty