Bez względu na to, jak bardzo samochód jest niezawodny, czas od czasu trzeba go podnieść, aby na nim można było przeprowadzić parce kontrolne lub serwisowe. Ponieważ chodzi o podnoszenie ciężaru o masie znacznie przekraczającej jedną, dwie lub i więcej ton, nie jest od rzeczy użycie jakościowego i do tego celu wykonanego podnośnika.  Więcej

Uni-max posiada w swojej ofercie podnośniki zarówno dla warsztatów samochodowych, jak i dla zwykłych zmotoryzowanych. Do wyboru są podnośniki dla różnych tonaży. Od tych dla samochodów osobowych aż po lewary, które podniosą nawet ciężki samochód ciężarowy lub maszynę budowlaną.

Serwisy samochodowe i duże zakłady blacharskie mogą wybierać z podnośników słupowych z napędem elektro-hydraulicznym. Chodzi o profesjonalne podnośniki jedno-, dwu- lub czterosłupowe o udźwigu nawet 4 ton. Są to więc podnośniki przeznaczone dla samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych. Ich zaletą jest zwłaszcza wysokość, do której są one zdolne podnieść pojazd. Umożliwiają wtedy prowadzenie prac serwisowych na podwoziu pojazdu a mechanik przy nich może wygodnie stać mając dobrze oświetloną przestrzeń.


Do kategorii dużych podnośników warsztatowych dobrze nawiązuje kategoria manipulatorów, która jest użyteczna w przypadku, kiedy na pojeździe są wykonywane prace o szerszym zakresie i jest konieczne wymontowanie z wozu silnika, skrzyni biegów lub całych części nadwozia i następnie z nim przejeżdżać po warsztacie.

Dla łatwiejszej pracy na podwoziu lub dla prac w komorze silnika od dołu można użyć platformy najazdowej. Są one odpowiednie także dla warsztatów traktorków ogrodowych i kosiarek. Zawsze dobrze jest sprawdzić nośność konkretnego modelu platformy najazdowej i rozważyć, czy jej wartość będzie odpowiadać wymaganiom.

Do pracy pod wozem umieszczonym na platformie najazdowej warto użyć leżanki montażowej, względnie siedzenia, które także posiadamy w asortymencie. Leżanki są pozycjonowane, przyjemnie tapicerowane i dzięki konstrukcji umieszczonej na kółkach można pod naprawianym wozem prosto się poruszać.

W ofercie są także standardowe podnośniki nożycowe, kobyłki i uniwersalne podnośniki dźwigniowe. Można wybierać z całego szeregu nośności od 1,5 t do podnośników zdolne udźwignąć nawet 50 ton. Chodzi o popularne typy podnośników, które dobrze służą w warsztatach serwisowych i garażach domowych. Chodzi o względnie lekkie urządzenia hydrauliczne, które ułatwiają manipulację i umieszczenie na właściwe miejsce dla podparcia.

Często w kombinacji z kobyłką lub podnośnikiem nożycowym pojazd trzeba podstawić i podnośnik przemieścić na drugą stronę wozu. Do tego dobrze posłużą przestawiane podpory, które oferujemy zawsze w parze, o nośności nawet 6 ton. 

Podpory są wykonane z jakościowej stali powleczonej odporną farbą proszkową. Chodzi zwłaszcza o bezpieczne podparcie pojazdu, które bardzie pewne niż podniesienie i pozostawienie na lewarze.

Jedna kategoria jest poświęcona także jednośladom. Nawet motocykl trzeba czasami podnieść i przeprowadzić mniejszy czy większy serwis. Nie każdy motor posiada centralną nóżkę, więc i nasmarowanie łańcucha jest prostsze z podnośnikiem rurowym na tyle koło. Warsztaty natomiast cenią duży, przejezdny, hydrauliczny podnośnik platformowy.  


Wybrane produkty