Często stosowaną metodą połączenia dwóch lub więcej kawałków materiału jest termiczne łączenie - powszechnie zwane spawaniem. Więcej

Jak wiele jest typów spawania, tak wiele jest typów urządzeń spawalniczych - spawarek. W tym dziale mogą Państwo wybrać z wielu typów spawarek do różnych materiałów oraz dla różnych typów metod spawalniczych.

Spawarka MIG 190 KombiZnaną i w ostatnim czasie bardzo popularną metodą spawania metali stało się spawania łukowe w osłonie gazów ochronnych (MIG/MAG). Osłonę gazów ochronnych wokoło spoiny tworzą gazy szlachetne, inaczej gazy, które reagują z jeziorkiem spawalniczym i wpływają na parametry połączenia. Ta metoda spawalnicza umożliwia spawanie w jakiejkolwiek pozycji, także w kierunku podłoża. Łuk spawalniczy jest łatwopalny i stabilny dzięki osłonie gazów ochronnych. Oferowane przez nas urządzenia spawalnicze dla metody MIG/MAG umożliwiają spawanie z wykorzystaniem pełnego i rdzeniowego drutu zawierającego dodatkowy topnik.

spawarek inwerterowa GIS 200Dla metod spawalniczych niewykorzystujących osłony gazów ochronnych mamy w naszej ofercie wysokiej jakości falowniki do spawarek, które mają przewagę nad zwykłymi spawarkami transformatorowymi w postaci zdolności kontroli stałego prądu spawania. Prąd ten jest cały czas stabilny i jego minimalna zmiana nie wpływa na jakość spawania. Co więcej, znacznie mniejsza masa falownika w stosunku do spawarki transformatorowej jest plusem. Falowniki są również wyposażone w funkcje łatwiejszego zapłonu zimnej elektrody.

Zszywacz termiczny tworzyw z regulacją LIGHTDo celów spawania i cięcia tworzyw sztucznych posiadamy dział spawania tworzyw sztucznych. Znajdą tutaj Państwo zarówno mocną i regulowaną spawarkę, jak i akcesoria w postaci uchwytów spawalniczych. Do dyspozycji są także tzw. gorący nóż do łatwego i precyzyjnego cięcia tworzyw sztucznych.

Ścisk prostokątny 60/36Wśród akcesorium spawalniczego znajdą Państwo także między innymi idealny zestaw do klasycznego spawania płomieniem. Oferujemy szeroki wybór różnego rodzaju ścisków i kątowników, zapewniających prawidłową pozycję spawanego materiału. W ofercie posiadamy przyłbicę spawalniczą z automatycznym zaciemnieniem, która dobrze chroni oczy spawacza, pozwalając przy tym na wykonywanie pracy obiema rękami. Osoby wykonujące spawanie punktowe mogą zakupić z naszej oferty zgrzewarkę wielofunkcyjną.
 

Zgrzewarka punktowa elektroniczna MULTI8 Zestaw do spawania i cięcia UNI-MAX 4U Przyłbica spawalnicza z automatycznym zaciemnieniem HELMUT Kątownik magnetyczny 85 mm

Wybrane produkty