Kategoria

Spawarki

Często stosowaną metod łączenia dwóch lub więcej kawałków materiału jest łączenie termiczne - nazywane spawaniem. Więcej

Tak jak wiele sposobów spawania, jest też wiele typów urządzeń spawalniczych - spawarek. W tym dziale można wybrać s pośród wielu typów spawarek do różnych materiałów i różnych metod spawania.

Znaną i ostatnio bardzo popularną metodą spawania metali jest spawanie Spawarka MIG 190 Kombiw atmosferze ochronnej(MIG/MAG). Atmosferę ochronną wokół spawu tworzą gazy nieaktywne lub gazy, które reagują z roztopionym metalem i wpływają na parametry połączenia. Ta metoda spawania umożliwia spawanie w jakiejkolwiek pozycji. Łuk elektryczny dzięki atmosferze ochronnej łatwiej się zapala i jest stabilny. Oferowane przez nas spawarki do metody MIG/MAG mogą spawać pełnym i rurkowym drutem zawierającym topnik.

Spawarka inwertorowa GIS 200Do metody spawania bez atmosfery ochronnej mamy w asortymencie wysokiej jakości inwertory spawalnicze, zaletą których w porównaniu ze zwykłymi spawarkami transformatorowymi jest możliwość nieustannego kontrolowania prądu spawania. Prąd jest w każdych okolicznościach stabilny i swoją minimalną zmianą nie wpływa na jakość spawania. Również wyraźnie niższa masa inwertora w porównaniu z transformatorem jest dużą zaletą. Inwertory mają też funkcję do łatwiejszego zapalania zimnej elektrody.

Na potrzeby spawania i łączenia tworzyw Spawarka do tworzyw sztucznych z regulacją LIGHTsztucznych jest tu dział spawania tworzyw sztucznych. Znajdziemy tu wydajną i regulowaną spawarkę, oraz akcesoria w postaci zacisków do spawania. Do dyspozycji jest też tzw. gorący nóż do łatwego i dokładnego cięcia tworzyw sztucznych.

Ścisk prostokątny 60/36Wśród potrzeb do spawania znajdziemy między innymi piękny zestaw do klasycznego spawania płomieniem, można wybrać z asortymentu różnych ścisków i kątowników zapewniających prawidłową pozycję spawanego materiału. Można wybrać maskę samościemniającą, która dobrze chroni ochy spawacza i jednocześnie ma on wolne obie ręce do pracy. Zainteresowani zgrzewaniem punktowym mogą u nas kupić uniwersalną zgrzewarkę punktową.

Zgrzewarka punktowa elektroniczna MULTI8 Zestaw do spawania i cięcia UNI-MAX 4U Przyłbica spawalnicza z automatycznym zaciemnieniem HELMUT Kątownik magnetyczny 85 mm

Wybrane produkty