Ogumienie jest jedną z najważniejszych części samochodu a od jego stanu zależy ogólna jakość i bezpieczeństwo jazdy. Nie bez kozery ogumienie w sporcie samochodowym nazywa się czarnym złotem, ponieważ właśnie opony potrafią często wygrać lub przegrać cały wyścig. Więcej

Montażownica do opon 533 AUTOMATICW żadnym wypadku nie wolno zapominać o ogumieniu, dlatego w naszym sklepie dużo miejsca poświęcamy firmom, które dbają o stan ogumienia pojazdów.

Pracy serwisu ogumienia nie sposób sobie wyobrazić bez montażownic i wyważarek. Montażownice oferujemy w wersji półautomatycznej lub w pełni automatycznej. Zawsze chodzi o masywną konstrukcję maszyny, która zapewni bezproblemową pracę. Do lepiej wyposażonych wariantów należy też podnośnik kół, który mechanikowi pomoże w podnoszeniu koła na obrotowy stół montażownicy, lub roller do pracy z niskoprofilowymi oponami z twardym obrzeżem, których montaż na felgę byłby inaczej bardzo trudny lub niemożliwy.

Przed montażem na pojazd trzeba każde koło również prawidłowo wyważyć,https://www.uni-max.com/fotocache/dt_small/C322D_030_psd.jpg do czego służą nasze wyważarki. Chodzi o nowoczesne i bardzo dokładne maszyny, które do mierzenia wykorzystują precyzyjne czujniki piezoelektryczne lub pomiar laserowy. Szeroki jest też zakres wielkości kół, które można na maszynach wyważać. Wszystkie automatyczne wyważarki posiadają przejrzyste wyświetlacze, umożliwiające szybkie odczytywanie informacji przy dowolnym oświetleniu.

Aby koła mogły się dostać na montażownicę i wyważarkę, trzeba je najpierw  zdemontować z samochodu a po serwisie ponownie umocować. W warsztacie opon te prace demontażowe i montażowe są ściśle związane z zakrętarkami udarowymi. W uni-maxie mamy do wyboru szeroką paletę zakrętarek z napędem pneumatycznym i elektrycznym i z maksymalnym momentem obrotowym od 310 Nm do 2 400 Nm. Wybrać mogą tu serwisy opon profesjonalną zakrętarkę, która będzie pracować codziennie od początku do końca zmiany, oraz właściciele garaży, którzy wymieniają koła w domu sami i chcą przyspieszyć u ułatwić ich odkręcanie i przykręcanie.

Aby opony służyły dobrze i jak najdłużej, trzeba o nie dbać i regularnie kontrolować ciśnienie powietrza i głębokość bieżnika. Również do tych celów mamy dział, który zawiera szereg ciśnieniomierzy cyfrowych, lub cyfrowy miernik głębokości bieżnika.

Do następnego wyposażenia dla serwisów opon w naszej ofercie należą też przyrządy centrujące do wyważania kół motocyklowych, środki do naprawy opon i różne akcesoria.


Wybrane produkty