Opona jest jednym z najważniejszych elementów samochodu i od jej stanu zależy całkowita jakość i bezpieczeństwo jazdy. Nie bez kozery opony w sporcie motocyklowym nazywane są czarnym złotem, ponieważ właśnie opony potrafią wygrać lub zepsuć cały wyścig. Więcej

Zouvačka 533 AUTOMATICOpon w żadnym przypadku nie można lekceważyć, i dlatego w naszym sklepie poświęcamy dużo uwagi firmom, które o stan ogumienia pojazdów się troszczą.

Pracy warsztatów ogumienia nie można sobie wyobrazić bez montażownic i wyważarek. Montażownice oferujemy wykonaniu półautomatycznym lub w pełni automatycznym. Zawsze chodzi o masywną konstrukcję maszyny, która zapewni bezproblemową pracę. Do lepiej wyposażonych wariantów należą także podnośnik kół, który pomoże mechanikowi przy podnoszeniu koła na obrotowy stół montażownicy, albo roller do pracy z oponami wąskoprzekrojowymi z twardą stopką, którą inaczej byłoby trudno zamontować na felgę, względnie nie można byłoby jej zamontować w ogóle.

 

Przed montażem na pojazd każde koło trzeba także poprawnie wyważyć,https://www.uni-max.com/fotocache/dt_small/C322D_030_psd.jpg do czego służą nasze wyważarki. Chodzi o nowoczesne i bardzo precyzyjne maszyny, które do pomiaru stosują dokładne czujniki piezoelektryczne lub wprost pomiar laserowy. Szeroki jest także zakres wielkości kół, które można wyważać na maszynach. Wszystkie automatyczne wyważarki są wyposażone w przejrzysty wyświetlacz gwarantujący szybki odczyt informacji przy dowolnym oświetleniu.
 

Aby koła można było umieścić na montażownicy i wyważarce, trzeba je najpierw zdemontować z samochodu i po serwisie ponownie założyć. W warsztacie ogumienia niniejsze prace demontażowe i montażowe są trwale związane z kluczami udarowymi. W uni-maxie mamy do wyboru szeroki wachlarz wkrętarek o napędzie pneumatycznym i elektrycznym i maksymalnym momencie obrotowym od 310 Nm do 2 400 Nm. Wkrętarkę, która będzie pracować codziennie od początku do końca zmiany, mogą tutaj wybrać zarówno profesjonalne warsztaty ogumienia, jak i właściciele garaży, którzy zmieniają koła sami i pragną ich zdejmowanie i dokręcanie przyspieszyć i uprościć.


Po to, aby opony służyły dobrze i jak najdłużej, trzeba poświęcać im uwagę także w trakcie sezonu i regularnie kontrolować ciśnienie powietrza i głębokość wzoru bieżnika. Do tych celów posiadamy dział zawierający szereg ciśnieniomierzy cyfrowych lub cyfrowy miernik głębokości bieżnika.

Kolejne wyposażenie dla warsztatów ogumienia w naszej ofercie stanowią pomoce do centrowania i wyważania kół motocyklowych, środki do naprawy opon i różny osprzęt.


Wybrane produkty